• 2 % dane

• Vážení rodičia a priatelia ZŠ Veľkomoravskej !

Obraciam sa na Vás ako riaditeľ školy, ako člen občianskeho združenia Komenský a zároveň ako zamestnanec, ktorý chce pre žiakov školy a pre školu získať čo najviac prostriedkov.

Minulý školský rok sa nám podarilo získať v rámci 2 % Vašich daní 11 051,54 €. Veľmi sa tomu tešíme, lebo je to skoro 2 –násobný nárast. Za tieto peniaze boli v r. 2016  počas letných prázdnin zakúpené nové počítače do novej počítačovej učebne /5000 eur/, ďalej boli zakúpené tri keramické tabule do tried na prvom stupni /1323,7 eur/ a nové korkové nástenky do vestibulu školy /374,8 eur/. Ďalej boli z účtu občianskeho združenia zakúpené ceny pre najlepších žiakov školy /243 eur/ a nástenné náučné tabule do tried /163,5eur/ a tiež sme podporili aj výlet našich deviatakov /149 eur/. V kalendárnom roku 2017 sme zakúpili nové sedacie súpravy do vestibulu školy a na chodbu na prízemí pri nápojovom automate /1194,6 eur/. Minulý  rok sa nám podarilo vynoviť všetky štyri prvácke triedy /maľovanie, nový nábytok, žalúzie, umývadlá s obkladmi/, tento  rok budeme pokračovať a rovnako sa pokúsime cez leto úplne vynoviť ďalšie štyri triedy. Okrem toho plánujeme postupne do všetkých tried na druhom stupni dať vyrobiť zatváracie uzamkýnateľné skrinky tak, aby každý žiak v triede mal k dispozícii svoj vlastný box na odkladanie učebných pomôcok. Chceme motivovať aj firmy, aby poukázali našej škole finančné prostriedky, a preto osadíme na oplotenie ihriska kovovú konštrukciu, na ktorej budú /dúfame/ postupne pribúdať logá firiem, ktoré škole výrazne pomohli. Prvou firmou, ktorá si toto miesto zaslúži a ktorej aj touto cestou chcem osobitne poďakovať je  firma Hanon Systems Slovakia s.r.o. so sídlom na Ul. Ľudovíta Štúra 1033/78, 01901 v Ilave, ktorá prostredníctvom OZ Komenský pomohla našej škole sumou 4 500 eur. Tieto financie boli použité na vybudovanie novej počítačovej učebne.

Dobrou motiváciou pre našich žiakov býva i tá skutočnosť, že za každé prinesené vyhlásenie o poukázaní 2 % získa žiak  1  lístok v žrebovaní. Vyhlásenia je nutné doniesť na sekretariát školy. Toto žrebovanie sa koná pri vyhodnotení školského roka v júni  a žiaci, ktorí doniesli vyhlásenia, môžu získať 2 tablety, 1 basketbalovú a 1 volejbalovú loptu. Žiak s najväčším počtom Vyhlásení bude mať jednak väčšiu šancu vyhrať zaujímavú cenu a zároveň automaticky získa 64 GB USB kľúč.

Riadne zaregistrované o. z. Komenský sa bude snažiť čo najviac pomáhať našim žiakom a škole. Za Vaše 2 % daní veľmi pekne vopred ďakujeme.

V Trenčíne 6.2. 2017                                             Mgr. Miroslav Šumichrast                                                                                                                            .                                                                                                            riaditeľ školy

V prílohách TU  nájdete

1.,  Tlačivo Vyhlásenie o 2 % / 3% - dobrovoľníci /s predtlačenými údajmi o. z. Komenský,    ktorým   prijímame 2 % Vašich daní

vyhlasenie_k_2_-tam(1).doc