• 2 % dane

• Vážení rodičia a podporovatelia ZŠ Veľkomoravskej Trenčín!

Obraciam sa na Vás s prosbou ako riaditeľ školy za všetkých členov Občianskeho združenia Komenský, ktorí chcú pre žiakov našej školy a pre školu získať čo najviac prostriedkov. Minulý školský rok sa nám podarilo získať v rámci 2 % (3 %) Vašich daní 12.315,56 €, čo predstavovalo jednu z najvyšších súm prijatých prostriedkov nášho školského o.z.

Financie použité na nákup ďalších drevených boxov pre žiakov druhého stupňa, nákup školských pomôcok, financovanie spoluúčastí grantov mesta Trenčín, príspevky žiakom 9. ročníka na ich slávnostnú rozlúčku, nákup odmien pri žrebovaní odovzdaných vyhlásení z 2 % daní, nákup hracích prvkov pre ŠKD (lanová pyramída a tunelová zostava), platba za Arakovo – prezentácia exotického vtáctva počas osláv školy, nábytok do priestorov inklúzného tímu a i.

Prostriedky získané v nasledujúcom výnose z 2 %budú použité na realizáciu a dokončenie školského altánku (exteriérovej učebne) – máme už vydané stavebné povolenie a ďalšom zatraktívnení nášho školského exteriéru – nákup ďalších hracích a relaxačných prvkov na školský dvor a zastrešené stoly a lavičky pred triedy 1. ročníka.

Dobrou motiváciou pre našich žiakov býva i tá skutočnosť, že za každé prinesené vyhlásenie o poukázaní 2 % získa žiak  1  lístok v žrebovaní. Vyhlásenia  2 % spolu s Potvrdením o zaplatení dane je nutné doniesť na sekretariát školy. V prípade, že ste darovali 2% dane v daňovom priznaní, doručte nám kópiu o darovaní, aby žiak mohol byť zaradení do žrebovania.  To sa koná pri vyhodnotení školského roka na konci júna a žiaci sa môžu tešiť tak ako minulý rok na super ceny :

1. cena – párty reproduktor / elektrická kolobežka / notebook (o cene rozhodnú hlasovaním cez Edupage naši žiaci)
            2. cena – bezdrôtové slúchadlá
            3. cena – volejbalová lopta

Žiak s najväčším počtom Vyhlásení bude mať jednak väčšiu šancu vyhrať párty reproduktor a zároveň minimálne vyhráva bezdrôtový reproduktor JBL

O. z. Komenský pri ZŠ Veľkomoravská Trenčín sa bude snažiť čo najviac pomáhať našim žiakom.  Tlačivo 2 % z daní nájdete v prílohe pod týmto oznamom, ďalej na našej webovej stránke a papierové tlačivá sú k dispozícii na sekretariáte školy.
            Za Vaše 2 % daní vopred veľmi pekne ďakujeme.

V Trenčíne 16.2.2024                                  Mgr. Miroslav Šumichrast, riaditeľ školy