• Zameranie

•

Základná škola Veľkomoravská je najstaršia základná škola v Trenčíne, bola založená v roku 1952 a je situovaná v mestskej zástavbe na pravom brehu rieky Váh. Je plno organizovanou školou, členenou na I. a II. stupeň. K 15. septembru 2021 evidujeme 737 žiakov. Na 1. stupni navštevuje školu v 16 triedach 357 žiakov a na 2. stupni v 15 triedach 380 žiakov.

Základným cieľom je výchovno-vzdelávacia činnosť, poskytnutie kvalitného vzdelania predpísaného štátnym vzdelávacím programom a  príprava žiakov na úspešný prechod na ďalší stupeň škôl. Škola poskytuje výučbu cudzích jazykov (anglického, nemeckého, ruského) a podporu vzdelania vo výpočtovej technike, folkloristike, regionálnej výchove a praktických zručnostiach.

Škola má každoročne najširší výber krúžkovej mimoškolskej činnosti v Trenčíne. Na aktívne vyplnenie voľného času detí škola ponúka záujmové krúžky rôzneho zamerania – športové, umelecké, vzdelávacie, jazykové, programovanie-práca s PC aj prípravu na prijímacie skúšky pre žiakov 9. ročníka.

Škola disponuje veľkým športovým ihriskom s bežeckou dráhou, má k dispozícii telocvičňu, deti využívajú veľké množstvo moderných odborných učební – biologicko-chemickú, dve počítačové učebne, jazykovú učebňu, školskú kuchynku, dve učebne školských dielní, učebňu fyziky, čitáreň, učebňu hudobnej výchovy, učebňu výtvarnej výchovy, malú telocvičňu, vonkajšiu učebňu, vonkajší FIT park s posilňovacími strojmi, špeciálnu učebňu pre žiakov ŠVVP. V poobedných hodinách v škole funguje 10 oddelení školského klubu pre žiakov 1. stupňa. Aby sme odbremenili žiakov od zbytočných presunov, škola po vyučovaní poskytuje svoje priestory ako detašované pracovisko pre výučbu rôznych odborov umeleckej školy a jazykovej školy (pozri na web. šk. stránke “Súkromná ZUŠ“).