Zobrazujem nepublikovaný variant stránky Zrušiť

7. hodina   14.00 - 14.45

Štvorka - ZŠ Veľkomoravská 12, Trenčín

- základná škola s najdlhšou tradíciou v Trenčíne, založená v roku 1952

- 2 moderné počítačové učebne so systémom ZERO CLIENT a veľký počet moderných špeciálnych učební ( biologická, chemická, školská kuchynka, dve učebne školských dielní, anglická učebňa, čitáreň, hudobná učebňa, výtvarná učebňa a i. )

- vyučovanie cudzích jazykov: ANJ od 1.ročníka, NEJ  a RUJ od 6.ročníka

- súčasťou školského areálu je aj nové športové ihrisko, FITPARK s posilňovacími strojmi, letná exteriérová trieda a školský dvor s pieskoviskom a trampolínami

• Aj tento rok sme si s deviatakmi pripomenuli pri Pamätníku umučených na Brezine oslobodenie nášho mesta. Oslobodzovacie vojsko vstúpilo do nášho mesta 10. apríla 1945 v ranných hodinách. Išlo o súčasť bratislavsko-brnianskej vojenskej operácie rumunskej a sovietskej armády. Útok na Trenčín sa začal v noci z 8. na 9. apríla cez Kozí vrch na Brezine smerom na mesto. Postup osloboditeľov spomaľovali nemecké protiútoky. Večer 9. apríla obnovili oslobodzovacie jednotky svoj útok a v noci z 9. na 10. apríla prenikli do mesta od juhozápadu. Ustupujúci Nemci zničili v noci obidva mosty cez Váh. Ráno o ôsmej hodine bola časť Trenčína na ľavom brehu rieky oslobodená. Delostreleckej a mínometnej paľbe bolo mesto vystavené ešte ďalších dvadsať dní, veľké škody spôsobovali najmä zápalné granáty. Posledné zvyšky okupačných vojsk vyhnali oslobodzovacie jednotky až 30. apríla 1945. Boje na území vtedajšieho okresu Trenčín si vyžiadali 1380 padlých vojakov rumunskej armády, 1255 vojakov sovietskej armády a pri bojoch zahynulo aj 171 civilistov. Česť ich pamiatke.

• Na dekanátnom (okresnom) kole biblickej olympiády v Soblahove dňa 21. marca 2024 sa umiestnili naši šikovní žiaci Barborka Ševčíková - 9.B, Danka Gézeová – 9.B, Richard Seriš – 8.A a Lucia Vojdanová – 6.B ako náhradníčka na skvelom 3. mieste. Gratulujeme!

• Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do recitačnej súťaže „A Slovo bolo u Boha“, ktorá sa konala 30. januára 2024 na Cirkevnej škole sv. Andreja-Svorada a Benedikta v Trenčíne. Veľkej a silnej konkurencii čelili naši recitátori Tamarka Cibulková – 3.A, Šimonko Kanis – 3.A, Oliver Gajdošík – 5.B a Sofia Elizabet Krajčovičová – 9.C. Oliver sa umiestnil na 3.mieste v 3. kategórii próza.

• Noc z 19. na 20. apríla bola pre 5.B netradičná – spali sme totiž v škole, čo sa nestáva často. Teda, spali ako spali, niektorí toho spánku veľa nestihli J "Sami dokážeme málo, spolu dokážeme tak veľa" nieslo sa heslo počas víkendovej "spojovačky", kde sme sa stretli, aby sme popracovali na budovaní vzájomných vzťahov prostredníctvom zábavných aktivít, nočnej schovávačky a športových turnajov.

• Firma Plantex s.r.o., ktorá je našim dodávateľom školského ovocia, ponúkla našej škole zaujímavú aktivitu. Išlo o ochutnávku jabĺčok, ktoré boli dopestované na Slovensku. Deti našej ZŠ z 1.stupňa sa 22.4. vystriedali po triedach a ochutnali z viacerých druhov jabĺčok a dozvedeli sa zaujímavé informácie o ich pestovaní. Ako bonus dostali malý darček. Celá akcia bola pre žiakov zadarmo. Ďakujeme! T.N.

Veľkomoravská 12