• 2 % dane

• PROSBA O POUKÁZANIE 2 % ( 3 %) DANÍ ZÁKLADNEJ ŠKOLE VEĽKOMORAVSKÁ TRENČÍN

Vážení rodičia a priatelia ZŠ Veľkomoravskej !

Obraciam sa na Vás s prosbou ako riaditeľ školy za všetkých členov Občianskeho združenia Komenský, ktorí chcú pre žiakov našej školy a pre školu získať čo najviac prostriedkov.

Minulý školský rok sa nám podarilo získať v rámci 2 % ( 3 % ) Vašich daní 7.859,53 €. Tieto prostriedky boli  použité na realizáciu vonkajšieho posilňovacieho ihriska v areáli školy. Finančne sa naň podieľali i prostriedky z fondu rodičovského združenia a časť sme dofinancovali z prevádzky školy ( spolu 12.000 € ).

V tomto školskom roku by sme chceli dať gumené rohože pod celé vonkajšie posilňovacie ihrisko a nakúpiť a osadiť tam lavičky a zároveň nainštalovať ďalšie stojany na bicykle. Pokračovať chceme i v nákupoch uzamykateľných skriniek pre žiakov tak, aby všetci žiaci 2. stupňa mali svoj privátny priestor.

Chceme motivovať aj firmy, aby poukázali našej škole finančné prostriedky, a preto je osadená na oplotení ihriska kovová konštrukcia, na ktorej  postupne pribúdajú logá firiem, ktoré škole výrazne pomohli. O podmienkach reklamy firiem sa môžete informovať u vedenia školy. Veríme, že firiem a inštitúcii bude za pútačom „Pomohli škole“ opäť pribúdať.

Dobrou motiváciou pre našich žiakov býva i tá skutočnosť, že za každé prinesené vyhlásenie o poukázaní 2 % získa žiak  1  lístok v žrebovaní. Vyhlásenia  2 % spolu s Potvrdením o zaplatení dane je nutné doniesť na sekretariát školy. V prípade, že ste darovali 2% dane v daňovom priznaní, doručte nám kópiu o darovaní.  Žrebovanie sa koná pri vyhodnotení školského roka v júni  a žiaci sa môžu tešiť na super ceny :

1. cena – celoodpružený bicykel DHS Teranna 2645
            2. cena – bezdrôtový reproduktor JBL Flip 4
            3. cena – volejbalová lopta

Žiak s najväčším počtom Vyhlásení bude mať jednak väčšiu šancu vyhrať zaujímavú cenu a zároveň automaticky vyhráva kolobežku Yedoo Wzoom New.

( Ak by veľkostne bicykel alebo kolobežka nevyhovovali, bude možnosť si ich na predajni v rovnakej sume vymeniť ).

Riadne zaregistrované O. z. Komenský sa bude snažiť čo najviac pomáhať našim žiakom.  Tlačivo 2 % z daní nájdete na našej webovej stránke  Vyhlasenie-2019-DP-2018-editovatelne.pdf, jedno vytlačené posielame po Vašom dieťati a ďalšie tlačivá sú k dispozícii na sekretariáte.

Za Vaše 2 % daní vopred veľmi pekne ďakujeme.

V Trenčíne 8. 3. 2019                            Mgr. Miroslav Šumichrast, riaditeľ školy

Vyhlasenie-2019-DP-2018-editovatelne.pdf