• 2 % dane

• Vážení rodičia a priatelia ZŠ Veľkomoravskej !

Obraciam sa na Vás s prosbou ako riaditeľ školy za všetkých členov Občianskeho združenia Komenský, ktorí chcú pre žiakov našej školy a pre školu získať čo najviac prostriedkov. Minulý školský rok sa nám podarilo získať v rámci 2% ( 3 % ) Vašich daní 19.872,31 €, čo predstavovalo absolútne najvyššiu sumu fungovania nášho školského o.z.

Z týchto prostriedkov boli financie použité na nákup ďalších drevených boxov pre žiakov druhého stupňa, nákup školských pomôcok, financovanie spoluúčastí grantov mesta Trenčín, príspevky žiakom 9. ročníka na ich slávnostnú rozlúčku, nákup odmien pri žrebovaní odovzdaných vyhlásení z 2 % daní, vybudovanie novej modernej učebne hudobnej výchovy, nákup strešnej krytiny na školský altánok a zaplatenie projektovej dokumentácie altánku.

Väčšina týchto prostriedkov bude v spojení s tohtoročným výnosom z 2 % použitá na realizáciu a dokončenie školského altánku ( exteriérovej učebne ) a ďalšom zatraktívnení nášho školského exteriéru.

Dobrou motiváciou pre našich žiakov býva i tá skutočnosť, že za každé prinesené vyhlásenie o poukázaní 2% získa žiak  1  lístok v žrebovaní. Vyhlásenia  2 % spolu s Potvrdením o zaplatení dane je nutné doniesť na sekretariát školy. V prípade, že ste darovali 2% dane v daňovom priznaní, doručte nám kópiu o darovaní, aby žiak mohol byť zaradení do žrebovania.  To sa koná pri vyhodnotení školského roka na konci júna a žiaci sa môžu tešiť tak ako minulý rok na super ceny :

1. cena – párty reproduktor JBL Partybox Encore Essential
            2. cena – bezdrôtové slúchadlá Sony WF 1000XM4
            3. cena – futbalová lopta Al Rihla League

Žiak s najväčším počtom Vyhlásení bude mať jednak väčšiu šancu vyhrať párty reproduktor a zároveň minimálne vyhráva bezdrôtový reproduktor JBL Charge 5 (môže si vybrať jednu z týchto cien.)

O. z. Komenský pri ZŠ Veľkomoravská Trenčín sa bude snažiť čo najviac pomáhať našim žiakom. Tlačivo 2 % z daní nájdete na našej webovej stránke Vyhlásenie 2%, vo Vašom konte Edupage, papierové tlačivá sú k dispozícii na sekretariáte.

Za Vaše 2 % daní vopred veľmi pekne ďakujeme.

V Trenčíne 10.2.2023                                                          Mgr. Miroslav Šumichrast, riaditeľ školy