• 2 % dane

• Vážení rodičia a priatelia ZŠ Veľkomoravskej !

Obraciam sa na Vás s prosbou ako riaditeľ školy za všetkých členov Občianskeho združenia Komenský, ktorí chcú pre žiakov školy a pre školu získať čo najviac prostriedkov.

Minulý školský rok sa nám podarilo získať v rámci 2 % Vašich daní 6.427,70 €. Tieto prostriedky boli  použité na nákup interaktívnej tabule s projektorom, 2 ďalších projektorov, veľkoformátového projekčného plátna v školskej jedálni, na konštrukcie okolo školského ihriska, na zriadenie vonkajšieho umývadielka pri školskom ihrisku, na pomoc pri realizácii krytého bicyklového prístrešku, uzamykateľných skriniek v triedach, na výmenu dosiek školských lavíc, na rekonštrukciu školských dielní a 4 triedy v novej budove, nákup elektronických stavebníc, lôpt, alternatívnych učebníc z matematiky a knižných publikácií ( fotodokumentácia na stránke školy https://zsvelkomoravska.edupage.org/news/?

V tomto školskom roku chceme pokračovať v modernizácii minimálne ďalších 3 tried, dať vyrobiť ďalšie uzamykateľné skrinky pre žiakov v triedach, pokúsiť sa realizovať výstavbu vonkajšieho fitness ihriska pre našich žiakov i Vás rodičov v zabezpečenom areáli školského dvora.

Chceme motivovať aj firmy, aby poukázali našej škole finančné prostriedky, a preto sme osadili na oplotenie ihriska kovovú konštrukciu, na ktorej  postupne pribúdajú logá firiem, ktoré škole výrazne pomohli. Veríme, že firiem a inštitúcii bude za pútačom „Pomohli škole“ opäť pribúdať.

Dobrou motiváciou pre našich žiakov býva i tá skutočnosť, že za každé prinesené vyhlásenie o poukázaní 2 % získa žiak  1  lístok v žrebovaní. Vyhlásenia  2 % spolu s Potvrdením o zaplatení dane je nutné doniesť na sekretariát školy. V prípade, že ste darovali 2% dane v daňovom priznaní, doručte nám kópiu o darovaní . Žrebovanie sa koná pri vyhodnotení školského roka v júni  a žiaci, ktorí doniesli vyhlásenia, môžu získať 2 tablety ( jeden na 1. stupeň a jeden na 2. stupeň ), 1 basketbalovú a 1 volejbalovú loptu. Žiak s najväčším počtom Vyhlásení bude mať jednak väčšiu šancu vyhrať zaujímavú cenu a zároveň automaticky získa tablet. Celkovo teda žiaci dostanú až 3 tablety!

Riadne zaregistrované O. z. Komenský sa bude snažiť čo najviac pomáhať našim žiakom a škole. Tlačivo 2 % z daní nájdete na našej webovej stránke  Vyhlasenie-2018-DP-2017-editovatelne.pdf , jedno vytlačené posielame po Vašom dieťati a ďalšie tlačivá sú k dispozícii na sekretariáte.

Za Vaše 2 % daní veľmi pekne vopred ďakujeme.

V Trenčíne 28.2. 2018                            Mgr. Miroslav Šumichrast, riaditeľ školy

V prílohách nájdete:

Vyhlasenie-2018-DP-2017-editovatelne.pdf