• 2 % dane

• Vážení rodičia a priatelia ZŠ Veľkomoravskej !

Obraciam sa na Vás s prosbou ako riaditeľ školy za všetkých členov Občianskeho združenia Komenský, ktorí chcú pre žiakov našej školy a pre školu získať čo najviac prostriedkov. Minulý školský rok sa nám podarilo získať v rámci 2 % ( 3 % ) Vašich daní 8.000  €, čo je veľmi pekná suma pre potreby žiakov a školy!

Tieto prostriedky boli  použité na: nákup a inštaláciu defibrilátora, nákup dlažby a zhotovenie základu pre novú letnú učebňu s chodníkmi, spoluúčasť grantu Modernejšia škola – zakúpenie sedacích súprav pre žiakov, ďalšie nábytkové zostavy pre žiakov 1. stupňa a skrinkových boxov pre žiakov 2. stupňa, financovanie
            spoluúčastí grantov mesta Trenčín, príspevky žiakom 9. ročníka na ich slávnostnú rozlúčku, nákup odmien pri žrebovaní odovzdaných vyhlásení z 2 % daní.

Prioritou, ktorou by sme tento rok chceli 2 % pomôcť žiakom a škole postupné vybudovanie altánku – exteriérovej letnej triedy, ktorá by bola našim žiakom k dispozícií v dopoludňajších i odpoludňajších hodinách. V tomto počine sme začali konať už v tomto školskom roku, keď je už pripravená podkladová plocha a prístupové chodníky. Určite budeme pokračovať  v nákupe ďalších nábytkových zostáv pre žiakov 1. stupňa a skrinkových boxov pre žiakov 2. stupňa.

Dobrou motiváciou pre našich žiakov býva i tá skutočnosť, že za každé prinesené vyhlásenie o poukázaní 2 % získa žiak  1  lístok v žrebovaní. Vyhlásenia  2 % spolu s Potvrdením o zaplatení dane je nutné doniesť na sekretariát školy. V prípade, že ste darovali 2% dane v daňovom priznaní, doručte nám kópiu o darovaní, aby žiak mohol byť zaradení do žrebovania.  To sa koná pri vyhodnotení školského roka na konci júna a žiaci sa môžu tešiť tak ako minulý rok na super ceny :

1. cena – Párty reproduktor Niceboy PARTY Boss
            2. cena –bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds 2
            3. cena – gitara

Žiak s najväčším počtom Vyhlásení bude mať jednak väčšiu šancu vyhrať párty reproduktor a zároveň minimálne vyhráva bezdrôtový reproduktor JBL Flip 6
            (môže si vybrať jednu z týchto cien.)

O. z. Komenský pri ZŠ Veľkomoravská Trenčín sa bude snažiť čo najviac pomáhať našim žiakom.  Tlačivo 2 % z daní nájdete na našej webovej stránke Vyhlasenie_2_.pdf jedno vytlačené posielame po Vašom dieťati a ďalšie tlačivá sú k dispozícii na sekretariáte.
                    Za Vaše 2 % daní vopred veľmi pekne ďakujeme.

V Trenčíne 10.2.2022                                             Mgr. Miroslav Šumichrast, riaditeľ školy